Ma 2020. december 4, péntek Barbara, Borbála napja van.
Ezen a napon történt:

Kihívás napja

Esemény dátuma: 2018-05-30

„Központban az iskola Mórágyon” EFOP-1.3.9.-17-2017-00020 Iskolaközpontú helyi együttműködések támogatása” című projektünk keretében 2018. május 30-án tartottuk a Kihívás napja elnevezésű rendezvényünket. Ezen a napon iskolánkban a sporté volt a főszerep. Tanulóink mindegyike sportolt ezen a napon. Az alsó tagozatosok különböző sportjátékokat játszottak csapatokban a Mórágyi Általános Iskola udvarán. A felső tagozatosok atlétikaversenyen vettek részt Bonyhádon, az Atlétikai Centrumban, ahol kb. 150 gyermek mérte össze sportbéli tudását. Az atlétikai centrum óriási, vannak fedett és kültéri pályák is, melyek mindegyikén versenyeztek tanulóink. Iskolánk a különböző versenyszámokban szerzett érmekkel, sok tapasztalattal és sportélménnyel gazdagodva tért haza. A következő atlétikai versenyszámokban indultak tanulóink: távolugrás, magasugrás, súlylökés, medicinlabda dobás, 60 m síkfutás, 1000 m síkfutás. Nagyon jó érzés volt látni, hogy a kihívás napján ennyire küzdöttek tanulóink, egymást bíztatva, egymásnak szurkolva, a fair play szellemében. Méltán voltunk büszkék tanulóinkra.